Windykacja przedsiębiorstw

Jest to nasza najmocniejsza strona i najczęściej wybierana przez naszych Klientów usługa z naszej oferty.

Sposoby unikania spłaty zobowiązania przez dłużników znamy od podszewki. Polscy przedsiębiorcy potrafią umiejętnie wykorzystać swoją przedsiębiorczość niekoniecznie w odpowiedni sposób. Internet obecnie jest pełen poradników, jak uniknąć windykacji, czy komornika sądowego. Dłużnicy nie wiedzą, że to również nasi partnerzy biznesowi w windykacji są autorami tych poradników.

Najważniejsza w windykacji jest szybka decyzja klienta o wszczęciu procesu windykacji. Resztą zajmiemy się my.

Usługa windykacji przedsiębiorstw w naszym wykonaniu to:

Windykacja polubowna

Po co wierzyciele w ogóle mają prowadzić windykację polubowną, jak można od razu skierować sprawę na drogę sądową.
Otóż, takie myślenie jest największym grzechem wierzycieli. Przecież w toku tego procesu można:

  • zawrzeć ugodę i rozłożyć należność na raty
  • przerwać bieg terminu przedawnienia
  • uzyskać uznanie długu
  • zaoszczędzić czas i pieniądze nie prowadząc postępowania sądowego

Te i inne czynniki sprawiają, że sprawa może zakończyć się na tym etapie. Oczywiście, postępowanie polubowne nie może trwać w nieskończoność, aby dłużnik nie myślał, że bez końca będzie mógł odwlekać spłatę zobowiązania. Dlatego etap polubowny jest limitowany.

Windykacja terenowa

Doświadczenie pokazuje, że nie ma skuteczniejszej metody dotarcia do dłużnika, niż kontakt fizyczny z człowiekiem. Zyskujemy wówczas przewagę psychologiczną nad dłużnikiem, który reflektuje się, że nie jest już anonimowy. Ponadto, osobista wizyta może okazać się jedyną możliwością nawiązania kontaktu z osobą zadłużoną. Te same zasady towarzyszą komornikom sądowym w toku postępowania egzekucyjnego. Wszystkie inne metody mogą zawieść, dopiero wizyta w miejscu zamieszkania lub w siedzibie może odsłonić prawdziwy stan majątkowy dłużnika.

Windykacja sądowa

W systemie prawa cywilnego, postępowania cywilnego oraz podatkowego funkcjonuje szereg instytucji, po zastosowaniu których wierzyciel może sprawniej i szybciej odzyskać swoje zobowiązanie. My znamy je wszystkie.

Po skierowaniu przez nas sprawy na drogę postępowania sądowego, windykacja trwa nadal. Dłużnikowi zawsze pozostawiamy szansę na porozumienie. Postępowanie sądowe nie jest ostatecznością. Takie podejście do windykacji daje obu stronom duże oszczędności.

Postępowanie egzekucyjne

Czym byłoby prawomocne orzeczenie sądowe bez instytucji komornika sądowego? Zwykłą kartką papieru, którą wierzyciel mógłby jedynie schować do szuflady. Komornik sądowy jest ostatnim ogniwem postępowania sądowego. Na egzekucji znamy się jak mało kto. Znamy sposób działania komorników sądowych, współpracujemy z kancelariami komorników w toku egzekucji oraz śledzimy wszelkie zmiany przepisów prawa w tym zakresie.